B32355C4305J015
5S-B32355C4305J015
B32355C4305J015
CAP FILM 3UF 5% 400VAC RDL CAN
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | B32355C |
| Tolerance: | 3??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -25??????C ~ 100??????C |
| Size / Dimension: | Chassis Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can |
| Lead Spacing: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Applications: | 2.559 (65.00mm) |