B32026A3474M000
5S-B32026A3474M000
B32026A3474M000
CAP FILM 0.47UF 20% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32026 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.551 W (41.50mm x 14.00mm) |
| Termination: | 0.984 (25.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |