B32024C3474M000
5S-B32024C3474M000
B32024C3474M000
CAP FILM 0.47UF 20% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32024 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.630 W (31.50mm x 16.00mm) |
| Termination: | 1.260 (32.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |