B32023B3104K000
5S-B32023B3104K000
B32023B3104K000
CAP FILM 0.1UF 10% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32023 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.413 W (26.50mm x 10.50mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |