B32023A3104M000
5S-B32023A3104M000
B32023A3104M000
CAP FILM 0.1UF 20% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32023 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |