B32022B3223M289
5S-B32022B3223M289
B32022B3223M289
CAP FILM 0.022UF 20% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | B32022 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.492 (12.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |