B32022A3683M000
5S-B32022A3683M000
B32022A3683M000
CAP FILM 0.068UF 20% 1.5KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32022 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 1500V (1.5kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.689 (17.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |