Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32021A3472M289
B32021A3472M289
5S-B32021A3472M289
B32021A3472M289
CAP FILM 4700PF 20% 300VAC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:B32021
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:300V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Termination:0.433 (11.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.394 (10.00mm)