B25655P4707K031
5S-B25655P4707K031
B25655P4707K031
700UF / 450V / 190A (HP2)
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B25655 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polyurethane (PU) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metalized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 9.331 L x 2.835 W (237.00mm x 72.00mm) |
| Termination: | 1.969 (50.00mm) |