B25620C1427A101
5S-B25620C1427A101
B25620C1427A101
CAP FILM 420UF 1.1KVDC SCREW
| Series: | B2562 |
| Tolerance: | -0.15 |
| Voltage Rating - AC: | 0 |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | 1100V (1.1kV) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Chassis Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can - Screw Terminals |
| Lead Spacing: | 3.346 Dia (85.00mm) |
| Applications: | 5.630 (143.00mm) |