B25620B1707K103
5S-B25620B1707K103
B25620B1707K103
CAP FILM 700UF 10% 1.1KVDC SCREW
| Series: | B2562 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1100V (1.1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 1.8 mOhm |
| Termination: | 4.567 Dia (116.00mm) |
| Lead Spacing: | 5.512 (140.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.969 (50.00mm) |