B25620B0447K883
5S-B25620B0447K883
B25620B0447K883
CAP FILM 440UF 10% 900VDC SCREW
| Series: | B2562 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 0.8 mOhm |
| Termination: | 4.567 Dia (116.00mm) |
| Lead Spacing: | 3.071 (78.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.969 (50.00mm) |