B25620B0118K883
5S-B25620B0118K883
B25620B0118K883
CAP FILM 1100UF 10% 900VDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B2562 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 75??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can - Screw Terminals |
| Termination: | 4.567 Dia (116.00mm) |
| Lead Spacing: | 5.512 (140.00mm) |