A50MK33302660K
5S-A50MK33302660K
A50MK33302660K
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | A50 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.335 Dia x 0.807 L (8.50mm x 20.50mm) |