947D881K901BLMSN
5S-947D881K901BLMSN
947D881K901BLMSN
CAP FILM 880UF 10% 900VDC SCREW
| Series: | 947D |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.1 mOhm |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.543 Dia (90.00mm) |
| Lead Spacing: | 6.417 (163.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut