Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 947D641K112CJRSN
947D641K112CJRSN
5S-947D641K112CJRSN
947D641K112CJRSN
CAP FILM 640UF 10% 1.1KVDC SCREW
Product Description
Packaging:Bulk
Series:947D
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:230V
Voltage Rating - AC:1100V (1.1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:2.2 mOhm
Mounting Type:-45??????C ~ 85??????C
Package / Case:Chassis Mount
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.937 Dia (100.00mm)
Lead Spacing:5.945 (151.00mm)
Applications:Screw Terminals
Features:1.969 (50.00mm)
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut