Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 947D631K901CERSN
947D631K901CERSN
5S-947D631K901CERSN
947D631K901CERSN
CAP FILM 630UF 10% 900VDC SCREW
Series:947D
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:230V
Voltage Rating - AC:900V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:1.3 mOhm
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.937 Dia (100.00mm)
Lead Spacing:3.976 (101.00mm)
Applications:Screw Terminals
Features:1.969 (50.00mm)
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut