947D591K132DJRSN
5S-947D591K132DJRSN
947D591K132DJRSN
CAP FILM 590UF 10% 1.3KVDC SCREW
| Series: | 947D |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 1300V (1.3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.1 mOhm |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 4.567 Dia (116.00mm) |
| Lead Spacing: | 5.945 (151.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.969 (50.00mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut