Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 947D351K901BCMSN
947D351K901BCMSN
5S-947D351K901BCMSN
947D351K901BCMSN
CAP FILM 350UF 10% 900VDC SCREW
Series:947D
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:230V
Voltage Rating - AC:900V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:1.2 mOhm
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.543 Dia (90.00mm)
Lead Spacing:2.991 (76.00mm)
Applications:Screw Terminals
Features:1.772 (45.00mm)
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut