Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 947D321K122CERSN
947D321K122CERSN
5S-947D321K122CERSN
947D321K122CERSN
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC SCREW
Product Description
Packaging:Bulk
Series:947D
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:230V
Voltage Rating - AC:1200V (1.2kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:1.7 mOhm
Mounting Type:-45??????C ~ 85??????C
Package / Case:Chassis Mount
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):Can
Termination:3.937 Dia (100.00mm)
Lead Spacing:3.976 (101.00mm)
Applications:Screw Terminals
Features:1.969 (50.00mm)
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut