947D271K112AEGSN
5S-947D271K112AEGSN
947D271K112AEGSN
CAP FILM 270UF 10% 1.1KVDC SCREW
| Series: | 947D |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 1100V (1.1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.1 mOhm |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.346 Dia (85.00mm) |
| Lead Spacing: | 3.976 (101.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.260 (32.00mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut