947C311K102CBMS
5S-947C311K102CBMS
947C311K102CBMS
CAP FILM 310UF 10% 1KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 947C |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 230V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.2 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis |
| Size / Dimension: | Stud Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can |
| Lead Spacing: | 3.543 Dia (90.00mm) |
| Applications: | 4.803 (122.00mm) |
| Features: | Screw Terminals |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut