944U101K122ACM
5S-944U101K122ACM
944U101K122ACM
CAP FILM 100UF 10% 1.2KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 944U |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1200V (1.2kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 1.3 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | Can |
| Termination: | 3.327 Dia (84.50mm) |
| Lead Spacing: | 2.559 (65.00mm) |
| Applications: | Screw Terminals |
| Features: | 1.772 (45.00mm) |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut