825PPS700K
5S-825PPS700K
825PPS700K
CAP FILM 8.2UF 10% 700VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPS |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 420V |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.4 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 1.496 Dia x 2.323 L (38.00mm x 59.00mm) |