825MKP275KJ
5S-825MKP275KJ
825MKP275KJ
CAP FILM 8.2UF 10% 310VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.996 W (41.50mm x 25.30mm) |
| Termination: | 1.508 (38.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |