823MKP275KE
5S-823MKP275KE
823MKP275KE
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.406 (10.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |