Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 725M22492JA3
725M22492JA3
5S-725M22492JA3
725M22492JA3
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Orange Drop? 725M
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 85??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.728 L x 0.228 W (18.50mm x 5.80mm)
Termination:0.500 (12.70mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)
Features:DC Link
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell