Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 715P4711800LA3
715P4711800LA3
5S-715P4711800LA3
715P4711800LA3
ORANGE DROP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:*
Tolerance:-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.213 Dia x 1.125 L (5.40mm x 28.50mm)
Height - Seated (Max):0.642 (16.30mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886 (22.50mm)
Applications:-
Features:-
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell