Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 715P2225800LA3
715P2225800LA3
5S-715P2225800LA3
715P2225800LA3
CAP FILM 2200PF 5% 1.8KVDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Orange Drop? 715P
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:800V
Voltage Rating - AC:1800V (1.8kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 85??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.339 Dia x 1.122 L (8.60mm x 28.50mm)
Termination:0.654 (16.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)
Features:High Frequency
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell