685MMR100K
5S-685MMR100K
685MMR100K
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MMR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.354 W (26.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.728 (18.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |
| Features: | General Purpose |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)