684MKP275KG
5S-684MKP275KG
684MKP275KG
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC RAD
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.315 W (26.00mm x 8.00mm) |
| Termination: | 0.681 (17.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)