664LC3700KL505HM6
5S-664LC3700KL505HM6
664LC3700KL505HM6
CAP FILM 0.66UF 10% 700VAC SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LC3 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 0.8 mOhm |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.339 (34.00mm) |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Conduction Cooled; High Pulse |
| Features: | DV/DT |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)