63MU474MB23225
5S-63MU474MB23225
63MU474MB23225
CAP FILM 0.47UF 20% 63VDC 1210
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:PMLCAP?
Tolerance:0.47??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1210 (3225 Metric)
Termination:0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Applications:-
Features:-
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)