63MU155MC44532
5S-63MU155MC44532
63MU155MC44532
CAP FILM 1.5UF 20% 63VDC 1812
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PMLCAP?
Tolerance:1.5??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1812 (4532 Metric)
Termination:0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Spacing:0.110 (2.80mm)
Applications:-
Features:-
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)