50MU104MA13216
5S-50MU104MA13216
50MU104MA13216
CAP FILM 0.1UF 20% 50VDC 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:PMLCAP?
Tolerance:0.1??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1206 (3216 Metric)
Termination:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Spacing:0.047 (1.20mm)
Applications:-
Features:-
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut