505PHB400K2J
5S-505PHB400K2J
505PHB400K2J
CAP FILM 5UF 10% 400VDC RADIAL
| Series: | PHB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.7 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) |
| Termination: | 1.181 (30.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut