495-3258-ND
5S-495-3258-ND
495-3258-ND
| Series: | Bulk |
| Tolerance: | 3.3??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 330V |
| Dielectric Material: | 760V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 110??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.634 L x 0.709 W (41.50mm x 18.00mm) |
| Lead Spacing: | 1.280 (32.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.476 (37.50mm) |