495-3222-ND
5S-495-3222-ND
495-3222-ND
| Series: | Bulk |
| Tolerance: | 2200pF |
| Voltage Rating - AC: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Dielectric Material: | 2000V (2kV) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 110??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.413 (10.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |