495-1187-ND
5S-495-1187-ND
495-1187-ND
EPCOS (TDK)
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Bulk |
| Tolerance: | 0.033??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Dielectric Material: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyester |
| Operating Temperature: | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Mounting Type: | Metallized - Stacked |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | -55??????C ~ 125??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.287 L x 0.118 W (7.30mm x 3.00mm) |
| Applications: | 0.256 (6.50mm) |