474PPB630K
5S-474PPB630K
474PPB630K
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.709 W (32.00mm x 18.00mm) |
| Termination: | 1.299 (33.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |