474PPA302KS
5S-474PPA302KS
474PPA302KS
CAP FILM 0.47UF 10% 3KVDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPA |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 750V |
| Voltage Rating - AC: | 3000V (3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.5 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 1.614 Dia x 2.323 L (41.00mm x 59.00mm) |