474PPA252KS
5S-474PPA252KS
474PPA252KS
CAP FILM 0.47UF 2.5KVDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPA |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2500V (2.5kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.9 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 1.260 Dia x 2.323 L (32.00mm x 59.00mm) |