474PPA122K
5S-474PPA122K
474PPA122K
CAP FILM 0.47UF 1.2KVDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPA |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 550V |
| Voltage Rating - AC: | 1200V (1.2kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.8 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.866 Dia x 1.811 L (22.00mm x 46.00mm) |