474MWR102K
5S-474MWR102K
474MWR102K
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MWR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.01 Ohm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.768 Dia x 1.339 L (19.50mm x 34.00mm) |