474MMR630K
5S-474MMR630K
474MMR630K
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MMR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm) |
| Termination: | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |