474MKP275KG4
5S-474MKP275KG4
474MKP275KG4
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.354 W (32.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.720 (18.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |