473MWR630K
5S-473MWR630K
473MWR630K
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MWR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 30.1 Ohm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.295 Dia x 0.748 L (7.50mm x 19.00mm) |