473MPW630K
5S-473MPW630K
473MPW630K
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MPW |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.354 Dia x 0.807 L (9.00mm x 20.50mm) |