Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 418P15392JA3
418P15392JA3
5S-418P15392JA3
418P15392JA3
CAP FILM 0.015UF 10% 200VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Orange Drop? 418P
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:200V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55??????C ~ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.331 Dia x 0.701 L (8.40mm x 17.80mm)
Height - Seated (Max):0.567 (14.40mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.500 (12.70mm)