395MKP275KH
5S-395MKP275KH
395MKP275KH
CAP FILM 3.9UF 10% 310VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.220 L x 0.748 W (31.00mm x 19.00mm) |
| Termination: | 1.114 (28.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |
| Features: | EMI |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)